English

 

Seko piedzīvojumam dzīvajā
Jaunumi
Par Adventurer
Marroco Adventure 2013
Marroco Scout Tour 2010
Kola Quad Adventure 2010
GS Challenge 2009 Latvija
Auto Moto piedzīvojums Ziemeļu robeža
Sniega motociklu safari
Fotogrāfiju konkurss MoTo=FoTo
Balto mušu svētki 2008
Ziemeļmeitas lūkoties 2008
Slovakia Enduro Tour
Motopavasaris 2008
   Ziņas
   Īss pasākuma pārskats
   Rezultāti
   Fotogrāfijas
   Diskusijas. Komentāri
Fotogalerija
Kontakti
Piedzivojumu atstasti

 

Atbalstītāji


Informatīvais atbalsts
 


 

 

 

 


Kā plānots saulainajā 10. maija rītā pie, BM Auto motosalona, Dārziema ielā 68 pulcējās aizrautīgākie un optimistiskākie Latvijas enduro moto tūristi. Burvīgais laiks un perspektīva pieveikt ceļus un celiņu dzimtenes ārēs ziedošā pavasarī no ikdienas rūpēm un strādāšanas sestdienā,  bija atrāvuši ne vien aktīvos braucējus, bet arī viņu domubiedrus, draugus un atbalstītājus.

Plkst 9.00 pēc brokastu kafijas, informācijas saņemšanas un apspriešanās motobraucēji tā vietā lai družaini skrietu pie saviem motocikliem, mierīgi turpināja pētīt kartes, un shēmot maršrutus. Tas priecē - iecerētais draudzīgi veselīgas sacensības gars tika uzņemts jau no rīta.

Visi dalībnieki uzveikuši pārbrauciena uzdevumu un attālumu, vakarpusē finišēja no jauna satiekoties viesu namā “Sārnate”, kur pasākums savu gaitu turpināja ne vien ar kopīgām vakariņām, bet arī ar speciālo uzdevumu veikšanu.

Pasākuma piedalījās gan Adventūreri, gan arī motobraucēji no citām domu biedru formācijām, arī motociklisti, kuri lēmumu par dalību pieņēma tikai pasākuma dienas rītā, ierodoties salonā pēc jauna T-krekla. Neskatoties uz ekspromto lēmumu Raitis kopā ar Aivaru, tieši tāpat kā visi pārējie, laikā un apmierināti nonāca Sārnatē. Savākto kontrolpunktu daudzums viņiem nebija daudz mazāks kā līderiem šajā disciplīnā. Un, kas pats interesantākais, prombraucot šī, kluba BMW Motard Latvija, komanda apsolījās vai piedraudēja, ka nākošreiz uz pasākumu sagatavosies laicīgi un parādīs uz ko spējīgi ar BMW braucoši ļaudis. Apsveicam un gaidām pulkā atkal!

Pārbrauciena laikā sīva cīņa izvērsās starp pieredzes bagāto Appasaules braucēju komandu (Zigmārs Brunavs un Jānis Trēziņš),  un tās apbraucēja (Kaspars Bilāns ar komandas biedru Jāni Kamaru) komandu. Pieredze un labā feja sniedza savu atbalstu puišiem ar komandas nosaukumu “Raibais Suns”.

Pārbraucienā neiztika bez lidotājiem. Šoreiz tie bija Ledlauzis Egils Draudiņš un AM komandas dalībnieks Ansis Melderis. Bet - paldies dievam, tai pašai fejai, citiem labajiem gariņiem un aksidentā cietušo  komandas biedriem Andrim Blakam un Mārtiņam Treijam, abi kritēji kaut nedaudz stīvi, toties dzīvi sasniedza finišu pašu spēkiem un turpināja cīņu Speciālajos uzdevumos.

Pēc pārbrauciena finiša, visi bez izņēmuma, pat puiši uz močiem ar ielas riepām, turpināja cīņu dubļu apļos. Šodien, caurskatot rezultātus, varu teikt, ja nebūtu salūzis viens no diviem Appasaules komandas motocikliem un puiši kopā būtu veikuši trīs, vai viens no viņiem sešus dubļu apļus, viņi būtu izcīnījuši saliedētākās komandas titulu. Bet pat moto tūrisms ir tehniska nodarbe, kur tehnikai un veiksmei kopā ir liela nozīme. Par tehnikas pēkšņām likstām, droši vien varētu šķendēties arī komanda “Lordi” (Elīna Mūrmane, Mārcis Mūrmanis, Uldis Roķis, Dainis Krūze), jo motocikla problēmu dēļ viņi no meža tika ārā tikai īsi pirms pēdējā SU - tūrisma uzdevuma - sākuma, bet vēlme uzvarēt grūtības mežā bija stiprāka par tehnikas spītību.

Tie, kuriem pēc dubļu apļiem vēl pietika spēka, sacentās par veiklākā braucēja titulu. Te svarīgais nebija ātrums vai moča jauda, bet spēja to bez kļūdām izvadīt cauri čūskai, pāri dēlim un apgriezties ierobežotā laukumā. Te nepārprotamu motociklista veiklību nodemonstrēja Guntars Meilerts - Pētera Ozoliņa komandas Individuāļi biedrs.
Lai arī kādu brīdi izskatījās, ka tūrisma zinībām veltītajā SU spēku zuduma dēļ vairs dalībnieku nebūs, tas (SU3 Nu, Turist, pogoģi) izvērsās par vienu no atraktīvākajiem pasākumiem. Biju pārsteigts un nebeidzu brīnīties par ātrumu, kādā var uzbūvēt telti, sakurt ugunskuru un uzvārīt ūdeni. Komandu saliedētībā un spēja operatīvi rīkoties pārsteidza ne vien tiesnešus, bet arī nosacīti “skatītājus”.

Visu sportisko aktivitāšu rezultātu tabulas skatāmas šeit.


Kā solīts, pasākums turpinājās vakara un nakts garumā. Īsi pēc tam, kad uz galda parādījās vakariņu plovs, tiesnešu brigāde bija tikusi galā ar rezultātu apkopošanu un izlēmusi balvu likteni. 

Saliedētākā komanda Raibais Suns saņēma balvas no Expedīcijas.

Veiklākais braucējs Guntars Meilerts saņēma balvas no Motorats un Stokker

Lai nezaudētu pasākuma pamatideju – forši pavadīts laiks līdzīgi iegrieztu pulkā, vērtīgākās dāvanas tika izlozētas. Veiksminieki šoreiz bija divi, un balvas no Garmin un Stokker atrada savus īpašniekus - Zigmāru Brunavu un Egīlu Draudiņu.

Balvu par spītību un komandas garu, pārvarot grūtības mežā, izcīnīja Lordu puiši un komandas īpašais dalībnieks Elīna, saņemot dāvanas no BM auto  un Expedīcijas.


Aktīvākā skatītāja, atbalstītāja un nopietnākā motociklu stūmēja balvu - dāvanu no Expedīcijas saņēma Kristaps par nedalītu un pozitīvu atbalstu katram SU 1 dalībniekam.

BM auto dāvātās motociklistu aptieciņas saņēma abi moto lidotāji (Egīls Draudiņš un Ansis Melderis) un četrus Goda apļus vienatā nobraukušais Appasaules komandas motobraucējs Jānis Trēziņš. 

Kluba BMW motard Latvija komanda (Raitis Kita un Aivars Migla) veicināšanas balvā saņēma Mobil motoreļļu un ķēdes eļļu.

Par pasākuma dalībniekiem un atbalstītājiem visa vakara un arī nakts laikā nepaguruši rūpējās viesmīlīgā un gleznainā viesu nama “Sārnate” ļaudis, gādājot gan par garšīgo cienastu pasākuma dalībniekiem, gan par viesu izmitināšanu.

"Adventurer Moto pavasaris 2008" bija iecerēts kā enduro moto tūristu kopā nākšanas un braukšanas pasākums. Pēc pasākuma noslēguma, gribu teikt, ka tā tas tiešām bija.

Adventūreri par pasākumu ir gandarīti. Aptaujātie dalībnieki arī.

Paldies visiem dalībniekiem par aktīvi līdzdalību, atraktivitāti un aizrautību. Līdz nākamajai reizei!

Mārtiņš Gailis

Adventūreri

Tiesneši


 

Latvijas Reitingi

TOP 100 MOTORCYCLE SITES

Adventure Motorcycle

linhk